ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10112474
*
nr 1011 2474
Spegel
mässing, höjd: 62 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 januari 2016
kl 19:57:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/1 18:55:29
1
600 kr
10/1 23:29:57
2
1.200 kr
11/1 04:35:41
1
Vinnande bud
11/1 18:15:35
2
1.400 kr
11/1 18:15:35
1
1.500 kr (Budbetjänt)
11/1 18:16:50
2
1.600 kr
11/1 18:16:50
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Mässing
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metall mässing spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:45
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1011 2474
Spegel
mässing, höjd: 62 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 januari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/1 18:55:29 | 1 | 600 kr |
10/1 23:29:57 | 2 | 1.200 kr |
11/1 04:35:41 | 1 | Vinnande bud |
11/1 18:15:35 | 2 | 1.400 kr |
11/1 18:15:35 | 1 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
11/1 18:16:50 | 2 | 1.600 kr |
11/1 18:16:50 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Mässing
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metall mässing spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:45